Niepodległa

Piłsudski odręcznie

Narodowe Centrum Kultury, na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej, zorganizowało konkurs na oficjalny logotyp i identyfikację wizualną obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Polski.

Przygotowaliśmy zwycięską koncepcję, która została oparta na ręcznym piśmie Marszałka Piłsudskiego. Wydobyliśmy rękopisy z Archiwum Akt Nowych, zeskanowaliśmy te, gdzie było napisane niepodległa, niepodległej, niepodległość. Zaprosiliśmy do współpracy grafologa i kaligrafa by zachować balans pomiędzy charakterem pisma marszałka i czytelnością znaku. Do systemu dodaliśmy typografię z dokumentów z początku XX wieku.

Do systemu dodaliśmy nowoczesną, ale ponadczasową typografię. Krój pisma jest inspirowany oryginalną typografią z dokumentów z początku XX wieku. Kolory nawiązują do barw flagi państwowej, z czerwienią, która dodaje siły i mocy, odzwierciedlając jednocześnie rangę i znaczenie stulecia odzyskania niepodległości.

Wybierając naszą koncepcję, jury zwróciło uwagę na potencjał wizualny kodu komunikacji opartego na emocjonalnym i indywidualnym elemencie, co pozwoliło na wykreowanie marki Niepodległa i sposobu myślenia o obchodach.

FollowFb.Ins.Lin.
...

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!